ERI Kinnisvara: turgu pidurdab inimeste ostu- ja laenuvõime

ERI Kinnisvara hindamisosakonna juht Andres
Teder rääkis kinnisvaraturu keerulise aja jätkumisest käesoleval aastal ja
kinnisvara ostutehingute pidurdumisest inimeste ostu- ja laenuvõime languse
tõttu.

„Selle vaatamata tehinguid tehakse ja soov ning vajadus kinnisvara omandada on täiesti olemas. Peamiseks piduriks ostutehingu sooritamise ees on lisaks ebakindlusele saamas inimeste ostu- ja laenuvõime,“ rääkis ta

Statistikaameti andmetest lähtuva tehinguarvude languse kohta kinnitas Teder, et järeldus on ehk natuke enneaegne, sest esiteks ei saa nii lühikese perioodi kohta lõpparvamust öelda, kuna kõik tehingud ei ole veel laekunud. Teiseks teab ta rääkida, et eelmine aasta oli selles suhtes erandlik, et detsembris tehtigi rohkem tehinguid kui novembris ja seda vaatamata pikkadele pühadele.

„See näitab, et taheti enne aastavahetust tehingud ära teha ja loomulikult tõi see kaasa jaanuari alguse passiivsuse. Näiteks 2007. aasta III ja IV kvartali vaheline tehingute vähenemise maht oli oluliselt väiksem, nii7%," märkis ta.

"Käesolev aasta kinnisvaraturul saab olema tõenäoliselt keeruline aasta. Hetkel valitseb ebakindlus ning järjest mustemaks minevad majandusprognoosid ei lisa sellele kindlust," rääkis Teder.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed