Pilguse mõisahärra rajab Pihlalaiule puhkekompleksi

Pilguse mõisa omanik Tiit Arro
plaanibSoela väinas asuvale Pihlalaiule puhketeenuseid pakkuva kompleksi
ning sadamakoha rajada.

Mitmeid aastaid müügis olnud 6,7-hektarilise eksklusiivse laiu hinnaks oli erinevatel andmetel ligi 6 miljonit krooni. Praegu asuvad laiul nõukogudeaegsed lagunenud piirivalvehooned.

Aastaid tühjalt seisnud Saaremaa põhjarannikust kilomeetri kaugusel paikneva laiu omanik on OÜ Avenurm, kus tegutseb ka Pilguse mõisa taastanud ja seal turismiteenust pakkuv Tiit Arro, kirjutas Oma Saar.

Soela väinas asuvale laiule on võimalik pääseda ainult veeteed pidi. Piirivalvemajade taastamisegaloodabki Arro laiule elu tagasi tuua.

“Eesmärk on piirivalve hooned korda teha ja rajada sinna puhkekompleks,” ütles Tiit Arro Oma Saarele.Lisaks on omanikul plaanis teha laiu kagutippu ka pisike sadamakoht ning piknikuplats. Arro sõnul püütakse tööga alustada juba talvel, sest ehitusmaterjali on üle jää lihtsam vedada kui meritsi.

Arro loodabpuhkeküla avada juba järgmise aasta jooksul.

Pihlalaiu müügiga tegeles teiste seaska Austraalias registreeritud internetilehekülg LuxuryRealEstate.com. Elektri ja kanalisatsioonita saarekese eest küsiti449 000 eurot ehk ligikaudu7 000 000 krooni.

Pihlalaiul asubheas korras saun, mille laval istudes avaneb imeline vaade merele. Müügikuulutus kiitis kohaliku omavalitsuse abivalmidust. Saart ümbritsev laht olevat muuseas väga hea angerjapüügikoht. LuxuryRealEstate müübsaari ka teistesse maailma paikadesse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Ehituse erilehed