Tõnu Korts: Pae karjääri parki plaanime investeerida 90 miljonit

Pae karjääri ala hoonestusõiguse saanud
Merko Ehituse tütarfirma OÜ Constancia juhatuse liige Tõnu Korts jäi täna
kommentaarides napisõnaliseks, kuid ütles, et ainuüksi avalikku pargialasse
investeeritakse 90 miljonit krooni.

„Pae puhkealale on kavandatud pargiala, spordiväljakud, eluhooned ja büroohoone. Ainuüksi pargiala, kus on võimalik puhata või aktiivselt sporti teha, koguinvesteeringuks prognoosib OÜ Constancia ligi 90 miljonit krooni, ütles Korts.

Ettevõte soovib töödega alustada niipea kui võimalik, et ala saaks võimalikult kiiresti ja terviklikult heakorrastatud. Ala arendamise ajakava on määratud linnavalitsuse varasema korraldusega ning see sõltub detailplaneeringu menetlusprotsessi kiirusest.

Tallinna maa-ameti jurist Helena Koortsi sõnul peab hoonestaja pärast linnavalitsuse korralduse vastuvõtmist tasuma hoonestusõiguse seadmise tasu (2,35 miljonit krooni) ja kahe kuu jooksul tulemuste kinnitamisest sõlmima võlaõigusliku lepingu. Seejärel tegelema detailplaneeringuga.

Helena Koortsi antud andmete põhjal oletab aripaev.ee, et kogu protsess võib venida päris pikaks. Kõige kiiremini võiks ehitustegevus Pae karjääri alal alata umbes aasta pärast.

Pae puhkeala pakkumise tulemuste kinnitamine on Tallinna linnavalitsuse homse istungi päevakorras, mistõttu võib täpsemaid kommentaare saada pärast seda.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed