GILD: büroode üürihindade langemine pole kuigi tõenäoline

GILD Bankersi kinnisvarafondi EEREIT
ekspertid leiavad, et büroopindade üüriturul pole hinnalanguseks põhjust, kuna
nõudlus on kõrge.

Kinnisvarafondi EEREIT juhatuse esimees Urmas Laur arvab, et hetkeolukorras on märkimisväärne nappus kvaliteetsetest büroopindadest, kus on tagatud kaasaegsed tehnosüsteemid ja hea parkimisvõimalus.

„Turul on olemas suur potentsiaal, et just olemasolevad üürnikud koliksid kvaliteetsematele pindadele. Üürihinnad on nii kesklinna kui äärelinna osas tõusnud aastaga ca 20%. Üürihindade langemine pole kuigi tõenäoline seni, kui ei lange ehitus- ja maahinnad,“ kommenteeris Laur.

Teise trendina tõi Laus välja selle, et paljud äripindade projektid ei jõua arendusfaasi. Büroopindade turul on spekulatiivse arenduse osa väike, kuna pangad on laenude väljastamisel äärmiselt konservatiivsed. Nõutavad on siduvad lepingud potentsiaalsete üürnikega. „Potentsiaalne pakkumine on ikkagi potentsiaalne tulu. Tänasest madalam üürihind ei taga arendajatele piisavat investeeringu tootlust, et alustada arendus- või ehitustegevust,“ märkis Laur.

GILD Bankersi hinnangul on lisaks Eesti kinnisvaraturul veel väga vähe büroopindu. Kui siin ning Riias ja Vilniuses on iga elaniku kohta vähem kui üks ruutmeeter kontoripinda, siis Põhjamaades on seda vähemalt 6 ruutmeetrit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed