Manhattanil saab 2,5 miljoni eest vaid parkimiskoha

Kui USA Texase osariigi suurimas linnas
Houstonis on võimalik endale 2,5 miljoni krooniga osta kolme magamistoa ja
basseiniga maja, siis New Yorgis Manhattanil saab selle raha eest vaid
parkimiskoha.

Kui mujal USAs on kinnisvaraturg raugemas, siis Manhattanil tõus jätkub ja seda isegi parkimiskohtade puhul, kirjutas The New York Times.

Parkimiskohti ostavad seal ka inimesed, kel endal autot ei olegi - lihtsalt investeeringuks. Raha tagasiteenimiseks renditakse kohti usinalt välja.

Kauba järele on nii suur nõudlus, et moodustunud on lausa ostujärjekorrad. Näiteks on järgmise aasta jaanuaris valmiva 245 West 17th Streeti hoone keldrikorrusele loodavasse parklasse 225 000 dollariga (2,55 miljoni krooniga) koha ostmise võimalust ootamas kaheksa inimest. Arendaja aga püüab linnalt saada luba ehitada esialgu plaanitud 34 kohast enam parkimispaiku.

Praegu maksab New Yorgis keskmine parkimiskoht 165 091 dollarit (1,9 miljonit krooni), mis tähendab, et keskmine parkimiskoha ja korteri ruutmeetrihind on peaaegu võrdne (vahe vaid mõnikümmend dollarit).

Ka teistes tihedalt asustatud linnades on parkimiskohad väga hinda läinud. Nii maksab näiteks Bostonis parkimiskoht kuni 175 000 dollarit (pea 2 miljonit krooni), Chicagos aga 75 000 dollarit (850 000 krooni).

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed