Arti Arakas: 1998. aastal tehti Arco Varale viimati müügipakkumine

Arco Vara ühe omaniku Arti Arakase sõnul
tehti ettevõttele viimati müügipakkumine 1998. aastal.

Tegu on ka praegu Eesti kinnisvaraturul tegutsejaga. Arakas ei soostunud siiski ütlema tolle ostupakkumise tegija nime.

Arti Arakase sõnul on Arco Vara tegutsenud algusest peale kolme omanikuga- Arti Arakas, Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingas - ning ettevõtte on siiani küllaltki suletud olnud. Seetõttu on tema sõnul praegu sobiv aeg aktsionäride ringi laiendada. Arakas oli rahuolev, et Eesti ettevõte on jõudnud viide välisriiki. "Rahal pole rahvust," märkis ta.

Arco Vara juhid ei pelga arenevate turgude pahupoolt, näiteks korruptsiooni. Nende sõnul ei ole nad näiteks korruptiivseks peetud Bulgaarias korruptsiooniga kokku puutunud. "Omame kogemust, kuidas nn sovjetimaa transformeerub turumajanduslikuks riigiks," lisas Arco Vara juhatuse esimees Viljar Arakas.

Viljar Arakase sõnul on tegu Arco Vara esimese börsiletuleku katsega. Arakas eitas spekulatsioone nagu oleks ettevõte börsile tulekut edasi lükanud. Arco Vara juht märkis, et praegu pole halb aeg börsile tulla. "Üle 60% elamufondist on nõukogudeaegsed hooned. Majandus kasvab edasi ja ka inimeste palgad kasvavad," tõi ta välja kinnisvaraettevõttele soodsaid tegureid Eesti turul.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed