Arco suuromanikud jahivad kuni 1,6 miljardit krooni

Arco Vara suuromanikud Arti
Arakas,Richard Tomingas ja Hillar-Peeter Luitsalu võivad aktsiate avaliku
pakkumise tulemusena investoritelt saada kuni 1,56 miljardit krooni täiendavat
kapitali.

Arakase sõnulinvesteeritakse see uute projektide finantseerimiseks. Täpne summa sõltub muidugi märkimise tulemusena kujunevast aktsia hinnast ning emiteeritavate aktsiate lõplikust hulgast.

"Väikese osa olemasolevate aktsiate müügiga finantseerime tagantjärele Hansapanga väljaostu omanikeringist. Kuna Hansapangale emiteeris uusi aktsiaid Arco Vara, aga välja ostsid need enamusaktsionärid, võttes selleks isiklikke rahalisi kohustusi, siis on suuromanikud sama raha juba kord ettevõttesse juurde investeerinud. Teine osa olemasolevatest aktsiatest läheb juhtkonna motivatsiooniprogrammi jaoks. Kokkuvõttes teenib kogu pakkumine ettevõtte agressiivse edasise kasvu huve," kommenteerisArakas.

"Arco Vara pikaajaliseks ning strateegiliseks eesmärgiks on tõusta juhtivaks kinnisvaraettevõtteks kogu Ida-Euroopas," oli Arakase kommentaar.

Ettevõtte aktsiate pakkumine hõlmab kokku 34,45 miljonit olemasolevat ning uut ettevõtte aktsiat. Lisaks 27,5 miljonile emiteeritavale uuele aktsiale müüvad ettevõtte senised aktsionärid, Arti Arakase ja Richard Tomingase kontrolli all olev OÜ Toletum ning Hillar-Peeter Luitsalule kuuluv OÜ HM Investeeringud kokku kuni 6,95 miljonit olemasolevat aktsiat, mille kaudu luuakse ka ettevõtte juhtivtöötajatele motivatsiooniprogramm teistele märkijatele kehtiva pakkumishinnaga samal hinnatasemel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed