Preatonil läks Eritrea kuurordiprojekt vett vedama

Suurärimees Ernesto Preatoni pidi sõjaohu
tõttu maha matma suurejoonelise kava rajada Aafrikasse noobel
turismikuurort.

"Lõpetasime kõik projekti ettevalmistused Eritreas," ütles Pro Kapital Grupi juht Paolo Michelozzi Eesti Ekspressile. Põhjuseks poliitilised pinged ja sõjaoht riigis. Michelozzi sõnul oodati omal ajal Eritrea ja Etioopia vaheliste pingete leevendumist, sõlmiti kokkulepped mitme miljoni ruutmeetrisel alal kuurordi arendamiseks ka Eritrea valitsusega, ent projektist asja ei saanud.

"Eritreasse minek pole nagu Eestisse või Lätti - seal on kogu infrastruktuur ehk vesi, elekter, teed ja lennujaamad välja ehitamata," selgitas Michelozzi.

Päris nurka kuurordikava siiski visatud pole. Michelozzi kinnitusel on selle projekti tarbeks olemas investeerimiskapital 100 miljonit eurot (1,6 miljardit krooni). Põhja-Aafrikas on kaardile märgitud ka mõned uued võimalikud kuuro rdi asukohad, ent

Michelozzi ütles, et vara on veel asjast konkreetsemalt rääkida. "Ei, Marokosse see ei tule," ütles ta.

2004. aastal loobus Preatoni kriminaalsüüsistuste tõttu Eesti ärielus aktiivsest kaasalöömisest. Maailma üks vaesemaid riike
Eritrea oli talle uus väljakutse, midagi võrreldavat Eestisse tulekuga 1990ndatel. "Keegi ei uskunud sellesse riiki. Uskusin rohkem kui eestlased ise," ütles Preatoni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed