Meerits, Sõõrumaa ja Lõhmus Audentese kinnistu hinda alla ei lasknud

Heldur Meeritsale, Urmas Sõõrumaale ja Rain
Lõhmusele kuuluva Evernordi ja MTÜ TEHES läbirääkimised Audentese kinnistu osas
ei viinud tulemuseni.

Täna lõppesid läbirääkimised OÜ Evernordi ning MTÜ Tartu Erahariduse Edendamise Seltsi (TEHES) vahel Tartus Puiestee tänaval asuva Audentese Erakooli kinnistu ostmiseks.

Läbirääkimised ei viinud tulemuseni, sest TEHES poolt pakutud ostuhind 20 miljonit krooni on ligi kaks korda väiksem mõlema osapoole poolt nõustutud turuhinnast, milleks on 37 miljonit. Kooli lapsevanemate loodud MTÜ TEHES on valmis välja käima 20 miljonit krooni ja nimetab suurema summa küsimist omanike küüniliseks kinnisvaraspekulatsiooniks, sest viie aasta eest ostis Audentes kinnistu linnalt 2,9 miljoni krooni eest.

Audentese nõukogu esimehe Heldur Meeritsa sõnul on peetud läbirääkimisi ka teiste haridusasutustest huvilistega, mistõttu müük 20 miljoniga - kaks korda alla turuhinna, ei ole mõistlik. „Audentes on langetanud strateegilise otsuse väljuda Tartu turult ning soovime keskenduda koolipidamisele Tallinnas. Jätkame kinnistu osas läbirääkimisi haridusasutustega, sest meie prioriteediks on haridusteenuse osutamise jätkamine Puiestee tänaval”, lausus Meerits.

Audentes müüs Puiestee tänava kinnistu 2005. aastal hinnaga 29 miljonit krooni OÜ Evernordile, mille omanikering kattub Audentese omanikega. Mügi põhjuseks oli tuua ettevõttesse aastatega tekkinud erakooli kahjumi katmiseks lisaraha. 2006. aasta lõpus võttis Audentese nõukogu vastu strateegilise otsuse sulgeda pärast 2006/07 õppeaasta lõppu kahjumis tegutsev erakooli Tartu filiaal ning väljuda kõikide tegevustega Tartu turult.

Meeritsa sõnul on MTÜ TEHES taga seisev sihtasutus avaldanud Evernordi omanikele agressiivset survet kinnistu müümiseks oluliselt alla turuhinna. „TEHESe ja sihtasutuse käitumisest võib järeldada, et võib-olla on tegemist sooviga koolipidamise idee taustal ajada kinnisvaraäri. Audentese omanikud ega Tartu Linnavalitsus ei tohiks võtta riski, et Tartu kooli kinnistu võib olla kellegi ärihuvide objektiks,” lisas Meerits.

Audentese juhatuse esimehe Ahto Orava sõnul on kinnistu ostmiseks või üürimiseks turuhinnaga olemas huviline Tallinna Tehnikaülikooli näol. Lisaks on TEHES poolt tekitatud meediakajastus toonud juurde mitmeid huvilisi kinnistu soetamiseks turuhinnaga. „Audentese juhtkond on fokusseerinud kõik pingutused Tallinnas tegutsevate Audentese koolide arendamiseks. Ülikool teeb tõsist tööd muutumas tunnustatuks rahvusvaheliseks kõrgkooliks ning erakool pürgib kvaliteediliidriks. Kõik see nõuab ka märkimisväärseid investeeringuid,” märkis Orav.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed