Vanade ja uute korterite hinnavahe suureneb

Kinnisvarafirmade hinnangul sel aastal
vanemate korterite hindade tõusu ei ole oodata ning uute ja vanade korterite
hinnavahe hakkab suurenema.

Kui veel aasta tagasi sai Mustamäe või Õismäe korteri müügi järel asuda maja ehitama ning uute korterite hinnad olid olenemata kvaliteedist ja asukohast vanemate korteritega samas suurusjärgus, on nüüd oodata hindade erinevuse suurenemist, kirjutas Tarbija 24.

Vanade korterite puhul tasub kinnisvarafirmade hinnangul valmis olla mõningaks hinnalanguseks.
Uus Maa kinnisvarabüroo andmetel ei toonud juba 2006. aasta teine pool näiteks Tallinnas ja selle lähipiirkondades kaasa suuri hinnatõuse ning nii maade-majade kui ka korterite müügiaeg pikenes.

«Korterite hinnad kasvasid mõõdukalt ning objektide hinnad läksid vastavusse asukoha ja seisukorraga,» rääkis Uus Maa turundusjuht Tiina Shein.

Kuigi ka uusi projekte tuleb endiselt peale, on nüüd suurim huvi rohkete lisaväärtustega korterite vastu.

Kruntide ja majade hinnad tõusid 2006. aasta kevad-suvel üsna kõrgele ja aasta teisel poolel enam hinnakasv ei jätkunud. «Huvi on endiselt suur, aga hinnad ei vasta ostjate võimalustele,» tõdes Shein.

Maade osas on Sheini sõnul hindade tõusuruumi ainult hea infrastruktuuriga ja kõrghaljastusega kruntidel ning Tallinna lähiümbruse seni madalamate hindadega püsinud piirkondades.

ERI kinnisvara prognoosib esimeseks poolaastaks Tallinna äärealade ehk Laagri, Saue, Nõmme ja Viimsi korterite vähest kallinemist.«Ilmselt on oodata viieprotsendilist tõusu,» tõdes ERI Kinnisvara tegevjuht Mart Saa. «Samas ei saa välistada, et suuremate pakkumistega kohas, näiteks Haabneemes, hinnatõus sootuks peatub.»

Vana- ja kesklinnas ning mujal asuvad oma näota korterite hinnad jäävad Saa sõnul pigem seisma või kallinevad kõige rohkem kümnendiku.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed