Pärnu elamumessi alast kujuneb prestiiþne elurajoon

Juulikuus 2009 toimuvaks elamumessiks
valmib 11 hektari suurusel alal Pärnu jõe kaldal terviklik elurajoon, kuhu
korteri või eramu soetamine saab tõenäoliselt prestiiþi küsimuseks.

Kevadel loodud mittetulundusühing Eesti Elamumessid on koostöös Pärnu linnaga jõudnud palju tööd ära teha, nii on linn leidnud messialaks sobiva paiga Pärnu jõe vasakkaldal Papiniidu silla lähedal Veteranide pargi kõrval. Valminud on detailplaneering, mida eelmisel nädalal huvilistele tutvustati, kirjutas Pärnu Postimees.

Pärnu linnavalitsus teeb detailplaneeringu, koostab infrastruktuuri projektid, samuti peab linn koostöös Eesti Elamumessidega leidma krundiomanikud. Veel jääb linna ülesandeks kõikide kommunikatsioonide ja teede-tänavate rajamine.

Eesti Elamumessidele jääb kogu messiprojekti juhtimine, messi töögruppide moodustamine, messi eelarve ja ajakava koostamine.

“Elamumessi eesmärk on innovaatiliste arhitektuursete ideede juurutamine,” kinnitas Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppelgi.

Koppel sõnul on messiala oluline pluss elukohana, et rajatakse terviklik kodu- ja elukeskkond. Kõik valmib ühekorraga ja nii pole kõnealusel alal eramu ostnud inimesel hirmu, et mõne aasta pärast tema maja kõrvale näiteks kümnekorruseline korterelamu kerkib.

Nagu detailplaneeringu eskiisilt näha, kerkib messialale, mille aadress on Papiniidu 2, ligi 30 kortermaja või eramut, elamispinda peaks valmima umbes 400 inimesele.

Sellest tuleb roheline elurajoon, kus praegused rohealad leiavad maksimaalselt kasutamist. Jõe äärde aga rajatakse paadisild.

Et Eestis elamumessi korraldamise kogemus puudub, on eeskujuks võetud Soomes juba aastakümneid toimuvad messid.

MTÜ Eesti Elamumesside juhataja Meelis Niin ütles, et Soomes on näiteks kasutatud sellist võimalust, et kui keegi tuntud inimene saab messialal maja või korteri omanikuks, on just tema üks nendest, kes messikülalistele oma kodu tutvustab.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed