Manutent vajab lisaraha Läti ja Venemaa projektide jaoks

Manutendi finantsjuht Reimo Raidi sõnul
vajab Manutent kommertspaberite emissiooni uute ja käimasolevate projektide
rahastamiseks.

Raid ütles, et emissiooni korraldamise põhjus oli täiendavate rahaliste vahendite kaasamise vajadus. Eeskätt läheb emissiooni vaja projektide jaoks Lätis ja Venemaal.

Manutent OÜ alustas kahe suuremahulise arendustegevusega Lätis - Riias ja Jurmalas. Riia kesklinna Hansabanka kõrvale Daugava jõe kaldale ehitatakse 27-korruseline Balasta Dambis eluhoone. Jurmalas alustatakse eksklusiivsete kortermajadega Uue Jurmala elamu- ja puhkerajooni arendamist.

Hotelligrupp Sokos Hotels ja kinnisvaraarendaja Manutent OÜ ehitavad Peterburi 255 toaga nelja tärni hotelli.

Raidi sõnul pole siiski lõplikult otsuseid langetatud, kuhu emissioonist saadud raha suunatakse. "Osa raha jäetakse tulevate uute projektide jaoks. Võlakirja emissioonist jätame osa raha nende jaoks reservi," ütles Raid.

"Oleme luubi alla võtnud Läti ja ka projekte Eestis," rääkis Raid. Finantsjuht ei soostunud ütlema, millised plaanid Manutendil konkreetselt on.

SEB Eesti Ühispank korraldas täna Märt Vooglaiule kuuluva Manutent OÜ kommertspaberite emissiooni mahus 90,31 miljonit krooni. Kommertspaberite tähtajaks on 1 aasta.
Manutent OÜ kommertspaberite pakkumise näol oli tegu suunatud emissiooniga, investorite seas oli nii institutsioone, ettevõtteid kui ka füüsilisi isikuid.

Manutent OÜ on Eesti kapitalil põhinev kinnisvara arendusega tegelev ettevõte, mis tegutseb Tallinnas, Riias ja Peterburis. Manutendi varade maht ulatus 2006. aasta esimese poolaasta seisuga 937 miljoni kroonini. Poolaasta kasumiks kujunes 70 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed