(Sisuturundus) Uus RIL 77-2013: paigaldusjuhendid plasttorudele vette ja pinnasesse

Detsembris 2015 ilmus eestikeelsena RIL 77-2013 Pinnasesse ja vette paigaldatavate plasttorude paigaldusjuhend, mis käsitleb termoplastist torustike ehitamist pinnasesse ja vette SFS- ja EVS-EN-standardite kohaselt. Juhendit rakendatakse projekteerimisel ja ehitamisel ning ehitamisega kaasnevate dokumentide, nt töökirjelduste koostamisel.

Juhendi sobivaid osi võib kasutada plastist drenaažitorustike, truupide ning maagaasitorustike projekteerimisel ja ehitamisel. Juhend on koostatud kasutajasõbralikult, koondades isevoolsete ja survetorustike kõik ehitustehnilised tööd ühe pealkirja alla, välja arvatud veekogudesse ja hoonega seotud võrkude paigaldamisel, mida käsitletakse eraldi pealkirja all.

Toru toimivust, ehitusprojekti, toru klassi valimist ning kontrollimist ja järelevalvet vaadeldakse samuti omaette peatükkides.

Lisades on antud pinnaseliikide geotehniline liigitus ja külmumispiirid, isevoolsete torustike deformatsioonid ning surve- ja tiheduskatseid puudutavad standardid SFS 3113...SFS 3115

Raamat sisaldab järgmisi peatükke:
- Kasutusala
- Torud, toruliitmikud ja kanalisatsioonikaevud
- Ehitusprojekt
- Ehitustehnilised tööd
- Toru klassi valimine
- Torustiku paigaldamine veekogusse
- Hoonega seotud torustikud
- Ülevaatus ja järelevalve
- Lisad.

Kergesti kasutatav ja praktiline juhend on toeks heale ehitustavale ning juhendab erapooletult materjali valimist ja rõhutab korraliku projekti tähendust.

RIL 77 on tõlgitud ja välja antud ET Infokeskuse AS ning Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsi (EVKIS) poolt. Kasutatud terminid on ühtlustatud kehtivate EVS standarditega.

Uue RIL 77-2013 juhendi maht 73 lk.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed