(Sisuturundus) Elektritsentrum: Oleme tipus ka 20 aasta pärast

Alajaam
Alajaam

Tänavu 20-aastaseks saav Elektri­tsentrum AS töötab igapäevaselt selle eest, et elektrivõrk kestaks ja tänavad oleksid valgustatud.

Kogenud personal

“Erialapersonali kogemustepagas on väga suur ning meil töötab mehi, kes on juba 50 aastat elektritöid teinud,” sõnab Viil. “Kõik need aastad oleme püüdnud oma kaadrit säilitada, palgata juurde vabariigi parimaid töömehi ning seisnud selle eest, et väärt personal firmas püsiks.”

Mure järelkasvu pärast

Viil lisab, et kahjuks jõuab tänapäeval aina vähem andekaid noori elektriku ameti omandamiseni, sest trendikam on õppida näiteks infotehnoloogiat.

“Tunneme tegelikult siirast muret oma järelkasvu pärast ja loodame, et andekaid noori jagub ka spetsiifilisse energeetika­valdkonda. Heaks traditsiooniks on, et elektriehituse valdkonnas juhtivatel kohtadel isad on oma lastele või lastelastele heaks eeskujuks on ning soov end sama valdkonnaga siduda väljendub järelkasvu erialavalikus.”

Töötajate arv on kasvanud algusest ligi 3 korda

Kui algusaastatel töötas Elektritsentrumis 50 inimest, siis tänaseks on töötajate arv 144. Töid teostatakse üle Eesti Sõrve säärest Narvani. Viimased tähtsamad ja suuremad objektid on olnud näiteks Pärnu ümbersõidu suurprojekti käigus paigaldatud elektrivõrk ja tänava­valgustus, ca 1250 masti koos valgustitega, Põhja-Eesti Regionaalhaigla sisemine elektrivõrk, Mäo ja Jõhvi liiklussõlmede ja Tallinna ringtee valgustus, Tallinna Lennujaama renoveeritud elektrivõrk jne.

Tõestamaks klientidele suutlikkust organiseerida töid korrektselt ja häid tavasid silmas pidades on ASi Elektritsentrum juhtimissüsteem sertifitseeritud, vastates ISO kvaliteedi-, keskkonna- ning töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemide standardite nõuetele.

Plaan edukalt jätkata ka järgmised aastakümned

Vaatamata sellele, et elektrivõrkude ehituse valdkonnas lähiajal kasvu näha ei ole, on juhtkond siiski optimistlik, et Elektritsentrum püsib ning on suurtegija ka järgmise 20 aasta pärast. Abiks oleks siin muutused riigihangete süsteemis. Praegune olukord, kus ainsaks kriteeriumiks on madalaim hind, ei ole jätkusuutlik.

Ideaalne oleks olukord, kus elektrivõrku renoveeritaks pikemalt tulevikku vaatavate projektide järgi ja pakkujate ring oleks piiratud reaalset tööjõudu, tehnikat ja kompetentsi omavate ettevõtetega.

„Oleme tipus ka 20 aasta pärast!“, ütleb Viil kindlalt.

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed