Poole aastaga on üüripakkumisi lisandunud 5%

Eesti elamispindade pakkumishindade indikaator KV.EE indeks jätkab horisontaalset liikumist näidates 62,2 punkti taset. Aastane indeksi muutus jääb alla ühe protsendi.

Huvitavamaid liikumisi ei näita elamispindade pakkumiste arv. Seegi püsib samal tasemel, kus aasta tagasi. Nii on tänase seisuga portaalis KV.EE 20 200 elamispindade pakkumist keskmise hinnaga 820 €/m².

Eeldades, et mitmel pool majanduses, sh kinnisvaraturul tuleb 2012. aasta analoogne eelmisele aastale, võib arvata, et ega elamispindade pakkumiste arv ega hind selgi aastal oluliselt ei muutu.

Siiski prognoosiks aastases perspektiivis elamispindade pakkumishinnale languse pigem mõningast tõusu. Seda ainuüksi visuaalse vaatluse tulemusena – vägisi tundub, et ostja poole pealt vaadatuna mõistliku soodsa hinnaga pakkumisi jääb turul järjest vähemaks.

Elamispindade, sh peamiselt korterite ostu-müügiturust pisut erinevalt käitub korterite üüriturg. Korterite üüriturg elas eelmisel aastal üle väikese mulli, mis oli tingitud nii üürihooaja algusest, kui kinnisvaraturu osas valitsevast ebakindlusest.

Kiire üürikorterite turult kadumine on tänaseks pöörduma hakanud. Täna on Tallinna üüriturul juba 5% rohkem üüripakkumisi, kui pool aastat tagasi, mis üürimull alguse sai.

Kuigi üüripakkumisi on nüüd juba paar kuud portaalidesse lisandunud, siis vaatamata sellele püsivad üürihinnad endiselt tasemel, kuhu need mulluseks oktoobriks-novembriks tõusid ning siin erilist languseruumi hetkel ei paista.

KV.EE indeks

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed