Tallinna korterite pakkumishinnad on aastaga tõusnud

Eesti elamispindade pakkumishinna muutust peegeldav KV.EE indeks jätkab liikumist horisontaalsuunas. Hinnaindeks ei taha kerkida, kuid ka kukkumisest ei ole märke. Indeks näitab tänase seisuga 62,2 punkti taset, mis on eelmisest aastast 0,8% ülevalpool.

Vaatamata võlakriisisegadustele ja suurele majanduses valitsevale ebakindlusele on korterite pakkumishinnad aastaga Tallinnas ja teistes suuremates Eesti linnades valdavalt tõusnud. Pakkumishindade tõus on olnud ühtlane ja tagasihoidlik jäädes alla 10 protsendi.

Eesti „suurlinnade“ hinnatõus tagasihoidliku KV.EE indeksi kasvu juures tähendab seda, et muudes piirkondades on samal ajal olnud pakkumishindade langus. See ongi paraku reaalsus, et enamus maakondades on nii pakkumishinnad, kui tehinguhinnad aasta jooksul allapoole liikunud.

Ebakindlust peegeldab ka pakkumiste arvu vähenemine. Portaali KV.EE korteripakkumiste arv on turu suurimas piirkonnas ehk Tallinnas aastaga vähenenud 8% võrra.

<img class="aligncenter size-full wp-image-3688" title="KV.EE indeks" src="http://www.kv.ee/blog/wp-content/uploads/111205_KV.EE-indeks.gif" alt="KV.EE indeks" width="400" height="263" />

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed