Ostjate hammas ei hakka kallile majaostule peale

Eesti elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks püsib 62 punkti tasemel. Aastatagusega võrreldes on indeks jõudnud positiivsesse poolusesse ja näitab tõusu 1,1%.

Samas suurusjärgus ehk õige napilt mullusest rohkem on elamispindade müügipakkumiste arv. Tänase seisuga on portaalis KV.EE 20 618 müügipakkumist, mis on eelmisest aastast 3,4% rohkem.

Selgelt tõusvate korterite müügihindade tingimustest hoiab KV.EE indeksi tõusu tagasi elamute pakkumishind. Pooltes maakondades on majade müügipakkumiste hinnad aastatagusega võrreldes langenud. Hinnatõusuga võivad uhkustada üksikud maakonnad, kus aga pakkumiste hulk on paraku sedavõrd väike, et indeksit see eriti mõjutama ei pääse.

Majade pakkumiste hulk kogu Eestis on täpselt samal tasemel, kus aasta tagasi. Langenud on seejuures pakkumiste hulk Tallinnas ja Tartus, suurenenud pea kõikides teistes maakonnakeskustes.

Majade müügiturg ja müügihinnad on eelkõige pärsitud nigelast kinnisvaranõudlusest. Ostjate hammas ei hakka kallile ja laenuressursi kaasamist vajavale suuremahulisele majaostule peale. Seda kinnitab ka viimase aja suhteliselt aktiivne korteriturg ja väga aktiivne elamispindade üüriturg.

KV.EE indeks

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed