Soome valis aasta betoonehitise

Kui Eestis on Aasta betoonehitise konkurss käimas, on põhjanaabrid oma valiku teinud. Soome aasta betoonehitis asub Helsingis kõigile eestlastele tuttava Länsisatama terminali läheduses.

Helsingis Tallinki terminali läheduses aadressil Länsisatamankatu 23 asuv kortermaja, mille nõudlik arhitektuur esitas ehitajale suure väljakutse. Hoone valmismise puhul hinnati kõrgelt arhitektuurset lahendust, ehtiuslikku projekteerimist ning lõppkvaliteeti. Tulemust peetakse muljetavaldavaks ning hoonet on esitatud juba kui uueks ehituslikuks vaatamisväärsuseks.

Keerukas lahendus ja uued tehnoloogiad
Hoone kümnekorruselise torni fassaadil on kasutatud rohkesti pitselemente, mida valmistati kiudbetoonist. Fassaadide puhul kasutati uut klaaskiust betooni tootmistehnoloogiat.

Töö puhul märgiti ära, et hoone puhul jätab raskesti tajutavana betoon õhulise mulje. Samuti märgiti ära betooni kasutamine välisseinte puhul, kus on kasutatud ka kolme eri tüüpi lahenust: graafiline betoon, matistatud ning väga siledaks lihvitud betooni. Iga tüüp peegeldab valgust erinevalt, mis loob fassaadile mängulisuse.

Faktid hoone kohta
Arendaja: Helsingin kaupungin Asuntotuotantotoimisto Att
Arhitekt: Arkkitehtitoimisto Huttunen-Lipasti-Pakkanen Oy
Projekteerija: Insinööritoimisto Jonecon Oy
Ehitaja/Peatöövõtja: NCC Rakennus Oy
Betoonelementide tootja: Ämmän Betoni Oy
Kiudbetooni tootja: Rieder Smart Elements GmbH ja Seroc Oy

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed