Kaks Nordeconiga seotud tööd - vesilennukite angaaride taastamine ja põlevkivi tuha uurimisprojekt OSAMAT - on ajanud konkurentidel harja punaseks.
Tallinna Lennusadama vesilennukite unikaalsed angaarid rekonstrueeritakse meremuuseumi ekspositsioonihooneks ning töid teostav AS Nordecon, kes riigihanke konkursil tegi madalaima pakkumise, on renoveerimise käigus ilmsiks tulnud ettenägematute lisatööde korvamiseks küsinud ning saanud lisaraha. Samuti on tellija ehitajale vastu tulnud ning lükanud objekti valmimistähtaja poole aasta võrra edasi.
„Konkurents ehitusturul on väga tihe ja aeg-ajalt tehakse ikka alapakkumisi, aga sellist räiget juurdemaksmist nagu vesilennukite angaaride puhul pole varem küll olnud,“ laiutab suurima konkurendi, ASi Merko Ehitus nõukogu liige Tõnu Toomik käsi. „Isegi rekordilise suurusega 15-protsendilisest tellija varust ei piisa.“
„Ma arvan, et tegu oleks mitte Eesti, vaid maailmarekorditega,“ muigab ASi Teede REV-2 tegevjuht Priit Sauk. „Mäletan, et kui oleme tellijalt näiteks 20 000 eurot juurde küsinud, siis selle kättesaamiseks läks mitu aastat.“ Aastatel 2002-2010 juhtis Sauk esmalt ASi Koger & Partnerid ja hiljem ASi YIT Ehitus.
„Taotluse põhjuseks on eelkõige asjaolu, et oluliselt suurenenud renoveerimistööde maht liikus töövõtjast olenemata asjaoludel algselt planeeritud soojematelt suve- ja sügiskuudelt kahjuks sügavasse talve,“ põhjendab Nordeconi lisakulutusi ettevõtte juht Jaano Vink.
Täispikka lugu loe tänasest Äripäevast. Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe SIIT või ostes päevapileti SIIT.

Seotud lood

Uudised
  • 19.09.11, 08:00
Kambajõmmid uuringuprojektis
AS Eesti Energia on käivitanud euroraha toel põlevkivituha kasutamise uurimisprojekti teedeehituses ning valinud suurprojekti ehituslikuks teostajaks pikalt mõtlemata ASi Nordecon.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.06.26, 14:12
Laduks 15: ettevõte, mis on 15 aastat keskendunud ainult Eesti turule ja kliendile
“Me pole kunagi öelnud, et tahame olla kõige suuremad. Oleme alati tahtnud olla kõige paremad,” ütleb tõstuste, tööstususte, tuletõkkeuste ning laadimisseadmete lahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Laduks tegevjuht Holger Tasane. Kui 2008.–2009. aasta kriisi ajal rääkisid ettevõtted peamiselt eksportimisest ja Skandinaavia turgude vallutamisest, siis Laduks otsustas minna vastassuunas ning nägi võimalust Eesti klientides ja siinses ehitussektoris.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele